Súhrn polyimid

Polyimid je jedným z najlepšie komplexné vlastnosti organických polymérnych materiálov, vysoká teplota 400 ℃, dlhodobé používanie teplotný rozsah - 200 až 300 stupňov C, žiadny zrejmý bod topenia, vysoký izolačný odpor, dielektrická konštanta Hz 4 až 103, dielektrické strata je len 0.004 ~ 0.007, F až H triedy izolačný materiál.

PI sa vzťahuje veľké chrbticou obsahujúce acyl imino polyméru, ktorý patrí do aromatických zlúčenín, sa skladá z dvoch yuan a dve yuan amín anhydrid pripravil kondenzácie polymerizácie. Molekulárny reťazec PI obsahuje veľké množstvo benzénu prsteň, a imidové skupiny boli začlenené do prstenca benzénu a tvorbe päť membered Heterocyklické krúžky, tuhosť molekulárny reťazec, intermolecular sily silné, balenie hustota je vysoká, PI má rad vynikajúcich vlastností. PI vzhľadom na svoju štruktúru pozostávajúci z dvoch anhydrid a dve amín nie je to isté, výkon je tiež trochu rozdiel.

Polyimid je druh špeciálneho inžinierstva materiálu, bol široko používaný v letectva, letecký priemysel, mikroelektroniky, nanotechnológie, tekutých kryštálov, oddelenie membrány, laserové polia. Nedávno, všetky krajiny vo výskume, vývoji a využitie polyimid zahrnuté v dvadsať-prvé storočie najsľubnejšie ten plast. Polyimidu, z dôvodu jeho vynikajúce vlastnosti nehnuteľnosti a syntézy, ako konštrukčný materiál alebo ako funkčný materiál, jeho vyhliadky na obrovské žiadosť boli plne pochopené, známy ako "riešenie problémov" a že "žiadne polyimid by nemal dnešné Microelectronic technológie".

Polyimid je aromatické Heterocyklické polymér molekulárnu štruktúru zlúčenín obsahujúcich imidové skupina izieb, anglický polyimid (PI), možno rozdeliť na benzén PI, PI rozpustné, polyamid imidové (PAI) a polyéteru imidové (PEI) štyri.

PI je jedným z najlepších odrôd žiaruvzdorného technických plastov pri vysokej teplote, niektoré odrody môžu byť dlho vydržať vysoké teploty 290 ℃ krátky čas do 490 ℃, mechanických vlastností, odolnosť voči únave, retardéry horenia elektrické vlastnosti, rozmerová stálosť, dobré, liatie zmrštenia malé, odolnosť voči olejom, kyseliny a organické rozpúšťadlá, nie alkalickú odolnosť, vynikajúcu odolnosť voči treniu, nosiť výkon.

Polyimid termoplastickej živice (polyimid živice), označovaná ako PI) je termoplast, konštrukčné plasty. Je vysoko odolný teplote termoplastických plastov, s vysokou pohári prechodu teploty (243 stupňov C) a bod topenia (334 ℃), deformácie teplotou až 260 ℃ (triedy 30% sklenené vlákno alebo uhlíkových vlákien vystužené), môžu byť použité na dlhú dobu na 250 ℃, a iné vysoké teploty odolného plastu v porovnaní s PEEK, PPS PTFE, PPO, atď, použitie hornú hranicu teploty vyššie ako takmer 50 ℃;

PI živice nielen tepelného odporu ako ostatné vysoké teploty odolného plastu je výborná a má výhody vysokú pevnosť, vysoký modul, vysoká lomovej húževnatosti a výborná rozmerová stálosť; PI živice môže udržať vysokú pevnosť pri vysokých teplotách, jej ohýbanie intenzity 200 ℃ až o 24MPa 250 ℃ ohýbanie silu a pevnosť v tlaku je stále 12 ~ 13MPa; PI živice pevnosť, stabilita dobrej veľkosti, nízky koeficient lineárnej rozťažnosti, veľmi blízko kovové hliníkového materiálu;

Vynikajúca chemická odolnosť, chemické látky, vo všeobecnosti len koncentrovanej kyseline sírovej sa rozpustí alebo zničiť, jej odolnosť proti korózii a chrómniklová oceľ sú podobné, a ich spomaľovače horenia plameňom podmienky vydania dymu a toxických plynov, proti žiareniu schopnosti; PI živice má dobrú húževnatosť, striedavé napätie a odpor vynikajúce únava je najvýraznejšou všetky plastové, materiál zliatina s porovnateľné;

Tribologické vlastnosti PI živice s vynikajúcu odolnosť voči posuvné opotrebenie a vztekat nosenie, vynikajúci výkon, najmä na udržanie vysokej nosiť odpor a nízky koeficient trenia na 250 ℃; PI ľahké lisovanie živice a vstrekolisy, výborná obrábanie výkon, vysoký lištu efektívnosti.

Okrem toho PI má tiež vlastné mazanie, ľahké spracovanie, izolácie stabilitu, odolnosť voči hydrolýze a ďalšie vynikajúci výkon, ktorý je široko používaný v leteckom, automobilovom, elektrických, elektronických, zdravotnícke a potravinárske spracovanie a iné oblasti, rozvoj a využitie vyhliadky.